Ostatnie artykuły

Ostatnie artykuły

 • Metka
  Metka

  Zimnym dymem przy słabym ruchu powietrza przez 1-2 dni do barwy brązowej z odcieniem różowym. W czasie wędzenia należy przekładać kije z kiełbasą w wędzarni.

  Czytaj więcej...
 • Przechowywanie oraz impregnacja wędzarni
  Przechowywanie oraz impregnacja wędzarni

  Przechowywanie i impregnacja wędzarni drewnianych są kluczowymi czynnościami, które mają wpływ na ich trwałość i wydajność. Pamiętajmy więc o konieczności przechowywania w suchym miejscu, regularnej konserwacji oraz stosowaniu odpowiednich metod impregnacji, aby cieszyć się wędzonymi potrawami przez wiele lat. Dbałość o wędzarnię drewnianą nie tylko zapewni nam wyjątkowe smaki, ale także przyczyni się do zachowania tradycji i dziedzictwa kulinarnej sztuki wędzenia.

  Czytaj więcej...
 • Metka brunszwicka
  Metka brunszwicka

  Zimnym dymem, przy słabym ruchu powietrza, przez 1-2 dni, do barwy brązowej z odcieniem ciemnoróżowym. W czasie wędzenia należy przekładać kije w wędzarni.

  Czytaj więcej...
 • Salami
  Salami

  Zimnym dymem (przy słabym ruchu powietrza) przez 4-6 dni do barwy ciemnoczerwonej z odcieniem wiśniowym w jelicie bydlęcym i do barwy ciemnoczerwonej w krzyżówkach wieprzowych. W czasie wędzenia należy przekładać kije.

  Czytaj więcej...
 • Kiełbasa węgierska wędzona
  Kiełbasa węgierska wędzona

  Wędzenie: Zimnym dymem (przy słabym ruchu powietrza) przez 3-4 dni do barwy żółto słomkowej z ciemnoczerwonymi prześwitami mięsa. W czasie wędzenia należy przekładać kije w wędzarni.

  Czytaj więcej...
 • Kiełbasa polska wędzona
  Kiełbasa polska wędzona

  Wędzenie: Zimnym dymem przy słabym ruchu powietrza przez 1-1,5 dnia do barwy żółtobrązowej. W czasie wędzenia należy przekładać kije z kiełbaskami w wędzarni.

  Czytaj więcej...
 • Salami węgierskie
  Salami węgierskie

  Wędzimy zimnym dymem przez okres 4 godz. (oryginał żąda 12 st. C, my możemy tutaj zachować temp do 30 st. C, możemy również zrezygnować z wędzenia nie jest konieczne (ja część wędziłem a część nie i przyznam, że większej różnicy w smaku nie zauważyłem).

  Czytaj więcej...
 • Kiełbasa swojska v4
  Kiełbasa swojska v4

  Mięso przepuszczamy przez maszynkę z sitkiem o oczkach średniej grubości, słoninę przez sitko o oczkach najdrobniejszych. Mieszamy masę mięsna ze słonina, solą, saletrą przyprawami utłuczonymi w moździerzu oraz czosnkiem roztartym z solą.

  Czytaj więcej...
 • Sielawa wędzona po wigiersku
  Sielawa wędzona po wigiersku

  Podczas wędzenia zimnego działa się na soloną rybę gęstym, chłodnym dymem o temp. do 30 st. C. Czas wędzenia zależy od wielkości ryby. Sielawa po wędzeniu jest złocista, jej mięso ma kolor jasnokremowy, a smak lekko słony o charakterystycznym zapachu wędzonki.

  Czytaj więcej...
 • Wędzenie łososia
  Wędzenie łososia

  Wkładamy na 3 godziny do solanki. Następnie wyjmujemy z solanki i dokładnie myjemy płat pod bieżącą wodą. Układamy płat na półmisku i posypujemy ze wszystkich stron grubą solą.

  Czytaj więcej...
Showing 31 to 40 of 153 (16 Pages)